naar Marker Nieuws 2026 indexpagina
Karakteristieken : S.V. Marken - DTA Fortius (oefenwedstrijd)
Seizoen 2026-2027, zaterdag 15 augustus 2026, uitslag 1-3 (0-3)
   
Kort wedstrijd verslag
Vandaag ging de bal weer rollen ter voorbereiding op het nieuwe seizoen 2026-2027 met een oefenwedstrijd thuis tegen DTA Fortius, een derde klasser zaterdag.
 
De wedstrijd begon met 1 minuut stilte ter nagedachtenis aan de overleden erevoorzitter Jan Uithuisje op zaterdag 1 augustus. De spelersgroep van voor en na de rust speelde met rouwbanden.
 
De technische staf van Marken had besloten om met twee volledig verschillende secties voor en na de rust te gaan spelen. Voor de rust stonden er 5 nieuwkomers in de basis. Dat was natuurlijk duidelijk in het vertoonde spel te merken. Men moest echt nog aan elkaar wennen, hadden ook pas 5 keer samen getraind en nog niet eens volledig. Na een klein kwartiertje kwamen de gasten op een 0-1 voorsprong waarbij Marken te makkelijk werd uitgespeeld. Het wedstrijd beeld was bijna volledig op de helft van de thuisploeg, Marken creëerde vrijwel geen doelpogingen of scoringskansen. Halverwege werd er een drinkpauze ingelast. In de 29ste minuut stond de 0-2 op het scorebord, een uitbraak werd met een schot in de uiterste hoek afgerond. Nog ruim voor de thee, 34ste minuut, werd een aanval over de linker kant met een diagonaal schot afgerond 0-3 en tevens de ruststand. Qua stand misschien wat teleurstellend maar de groep moet duidelijk nog wat aan elkaar wennen.
 
Na de thee een volledig nieuwe groep binnen de lijnen alleen Leon Schipper was blijven staan. Er was al snel te zien dat deze groep beter op elkaar was afgestemd omdat zij het afgelopen seizoen vaker bijna volledig had samen gespeeld. Na tien minuten spelen dreiging met Arno Boes en een paar minuten later kopbal voorlangs van Fortius. Net na een uur spelen was Marken dreigend met een kopbal maar net naast. Ook nu weer een drinkpauze halverwege de tweede helft. In de 63st minuut kon Arno Boes niet verder en kwam Tijme Kes weer terug in het elftal. Leon Schipper maakte in de 73ste minuut 1-3 met een schot van dichtbij in het dak van het doel. Twee minuten later meerdere mogelijkheden door diverse spelers van Marken om de aansluitingsgoal te maken. In het slotkwartier nog een aantal mogelijkheden wat om de stand te veranderen door beide ploegen. In de 77ste minuut kwam Dominic Zeeman net tekort en kreeg Fortius twee zeer goede mogelijkheden. Het slot akkoord was voor Nanni Ayensu, die in de 79ste minuut weer was ingevallen voor Leon Schipper, met een afstandsschot ver over de goal.
    
De kop is er weer af, misschien een wat “teleurstellende” uitslag, maar we hebben een aantal nieuwe spelers kunnen zien voetballen. Nog twee oefenwedstrijden voor de boeg en dan 3 bekerwedstrijden. Voor trainers zijn dat extra oefenwedstrijden maar voor het publiek is dat voor het “echie”  
 
Volgende oefenwedstrijd, donderdag 20 augustus, S.V. Marken - SC Purmerland, aanvang 20.00 uur.
 
Voorbereiding / oefenprogramma S.V. Marken seizoen 2026/2027
 
met vriendelijk sportgroet,
     Aris Uithuisje sr.
Link naar alle foto's van Jan Pieter Schouten
       
Alle foto's zijn gemaakt door de redactie van Marker Nieuws:
Leon Schipper maakte in de 73ste minuut 1-3 met een schot van dichtbij in het dak van het doel.
Bron: Aris Uithuisje sr., zaterdag 15 augustus 2026
 naar Marker Nieuws 2026 indexpagina