naar Marker Nieuws 2025 indexpagina
Zaterdag 20 september: Landelijke finale ABWC 'klasse 112' op Marken
De eerste vaardigheidstoets start om 07.50 uur
Samenstelling plaatje: Pieter Pereboom (Pep)

Zaterdag 20 september 2025 vindt de landelijke finale van de Algemeen Brandweer Wedstrijd Comité (ABWC) vaardigheidstoets in de klasse 112 plaats op Marken. Brandweerpost Marken heeft in 2016 in het Brabantse Berghem deze landelijke finale gewonnen. De jaren daarna heeft Marken ook een aantal keren in de landelijke finales gestaan. Brandweer Marken is daardoor heel bekend met deze finales en mag deze finale dit jaar zelf organiseren. De finale vaardigheidstoetsen worden georganiseerd onder auspiciën van het ABWC en in samenwerking met de vrijwilligers van brandweer Marken.
 
Aan alle ABWC vaardigheidstoetsen in 2025, klasse 112, deden totaal 267 brandweerposten mee en daar zijn er negen van overgebleven die gaan strijden om de landstiel 2025.
 
Programmaboekje Marken 20 september 2025 in pdf
 
Deelnemende brandweerposten met de speeltijd:
Spelen om:
Brandweerpost:
Veiligheidsregio (VR) (nummer):
07.50 uur
Breukelen
VR Utrecht (9)
09.00 uur
Elburg
VR Noord- en Oost Gelderland (6)
10.00 uur
Lienden
VR Gelderland-Zuid (8)
11.00 uur
Wezep
VR Noord- en Oost Gelderland (6)
13.00 uur
Nieuw-Beijerland
VR Zuid-Holland Zuid (18)
13.30 uur
Sint-Anthonis
VR Brabant-Noord (21)
14.30 uur
Harskamp
VR Gelderland Midden (7)
15.30 uur
Sint-Oedenrode
VR Brabant-Noord (21)
16.30 uur
Assen-Oost
VR Drenthe (3)
 
In de ‘klasse 112’ zijn alle vormen van incidentbestrijding mogelijk
De inzet in klasse 112 dient te gebeuren door de bezetting van de deelnemende ploeg met middelen uit het voertuig (conform standaardbestek). Er kan, waar nodig, samengewerkt moeten worden met een Hulpverleningsvoertuig (HV), Officier van Dienst (OvD), Hoogwerker (HW), Adviseur Gevaarlijke Stoffen (AGS), politie, ambulance en overige specialistische of ondersteunende diensten. Ook de inzet van een eenheid met een variabele voertuigbezetting (bijvoorbeeld een snel interventievoertuig van twee personen of een tankautospuit (TS) met vier personen) kan voorkomen. Deze worden door het organiserende korps beschikbaar gesteld. De bevelvoerder van de deelnemende ploeg bepaalt of en hoe de specialistische of ondersteunende diensten worden ingezet, conform de praktijk.
 
Locatie vaardigheidstoetsen
De locatie waar de vaardigheidstoetsen worden afgewerkt op Marken, wordt voorlopig nog stil gehouden, want dat mogen de deelnemende finalisten (nog) niet weten. De finalisten dienen vooraf zich te melden bij K.J. Tromp B.V., Gouw 9B in Zuiderwoude en daar krijgen ze verdere instructies.
 
Een ieder is uiteraard welkom om een kijkje te komen nemen bij de finale wedstrijd. Zaterdag kun je bij de brandweer vrijwilligers informeren naar de wedstrijdlocatie.
 
Vragen
Heeft u vragen of loopt u ergens tegenaan, neem contact op met de Postcommandant van Marken, Pieter Jan Teerhuis,   06-136 12 295 / Whatsapp.

   
  Facebook     

Bron: PepProductions / Brandweer Marken, dinsdag 16 september 2025

naar Marker Nieuws 2025 indexpagina