naar Marker Nieuws 2025 indexpagina
Biljartvereniging Marken bestaat zestig jaar
1965 - 2025

De Biljartvereniging Marken bestaat dit jaar zestig jaar. Opgericht in 1965 door Cor Veer. Afgelopen donderdag, 15 mei 2025, werd dit heugelijke feit gevierd in (uiteraard) de Biljartzaal van dorpshuis Het Trefpunt aan de Kerkbuurt op Marken.
 
Er werd in 1965 gestart met tien leden en dat werden er in de loop der jaren wat meer. In de beginperiode was er op Marken ook nog een tweede biljartvereniging actief en wel bij de familie ten Napel in Café Restaurant ‘Land en Zeezicht’ aan de Havenbuurt. In die begintijd was er nogal wat rivaliteit tussen deze twee verenigingen, die dan ook in onderlinge wedstrijden op het scherpst van de snede werd uitgevochten.
 
Ook werden wedstrijden buiten Marken gespeeld. Legendarisch zijn de wedstrijden in en tegen Oosthuizen bij ‘Ans en Piet’. Ook tegen het Mirror Paviljoen in Monnickendam is gespeeld, maar daar kregen de Marker biljarters toch grote twijfels over de moyennes (gemiddelden) die daar werden gehanteerd. Het moest wel eerlijk blijven natuurlijk!!
 
Piet Kes is momenteel nog het enige huidige lid van onze vereniging die bij deze oprichting betrokken was, maar werd door zijn werkzaamheden genoodzaakt een aantal jaren over te slaan. De meeste leden van het eerste uur zijn ons helaas ontvallen of afgehaakt. Er werd in de beginjaren gespeeld in 'Hotel de Jong'. Cor Veer was toen de kastelein en ook lid van de biljartvereniging. Ook toen 'Hotel de Jong' werd verkocht en er nieuwe uitbaters kwamen bleef hij lid van de biljartvereniging.
 
Veertien leden 
Er wordt sinds 2014 tot volle tevredenheid gebiljart in dorpshuis 'Het Trefpunt'. De vereniging bestaat nu uit 14 leden. Meer kunnen er helaas niet worden toegelaten omdat er maar over één biljart kan worden beschikt en iedereen toch minimaal één partij per avond moet kunnen spelen.
 
De vereniging op Marken beschikt over de meest uiteenlopende type biljarters. Zo worden er moyennes gespeeld van 1 tot 6. De beste biljarter is Pieter Moenis, waar we nog steeds veel van kunnen leren, iets wat evenwel nog niet altijd lukt. Dit mag echter de pret niet drukken want het is iedere donderdagavond weer heel gezellig, zeker tijdens het spelen van het traditionele 'Tien Over Rood' aan het eind van de avond.
 
Er is in het dorpshuis ook nog een andere biljartvereniging actief, biljartclub 'Voor Anker'. Zij spelen op de donderdagmiddag in Het Trefpunt. Ook tegen deze vereniging worden onderlinge wedstrijden gespeeld. Deze gaan in een wat meer ontspannen sfeer en zijn heel gezellig.
 
Het huidige bestuur van de Biljartvereniging Marken bestaat uit Piet Kes (voorzitter), Cornelis Pieter Teerhuis (secretaris) en Elbert Zwiers (penningmeester) en Pieter Zeeman (wedstrijdsecretaris).

 
Onderstaand het wandbord van de Club kampioenen in dorpshuis Het Trefpunt.
Er wordt zo'n wandbord ook samengesteld van de Club kampioenen in voormalig 'Hotel de Jong'.
Beide komen (uiteraard) te hangen in de Biljartzaal van Het Trefpunt.

Bron: PepProductions, zaterdag 17 mei 2025

naar Marker Nieuws 2025 indexpagina