naar Marker Nieuws indexpagina
Dertig jaar Gemeente Waterland
1 januari 1991 - 1 januari 2021
 Op 1 januari 1991 is de gemeente Waterland officieel van start gegaan.
 
De gemeente Waterland is ontstaan door een gemeentelijke herindeling van de Monnickendam, Broek in Waterland, Marken, Katwoude en delen van Ilpendam en Landsmeer.
 
Gemeentehuis
Van 1 januari 1991 tot en met 31 december 1994 waren alle gemeentelijke ambtenaren tijdelijk gehuisvest in een pand aan de Zuster Bloemstraat in Monnickendam. Maandag 2 januari 1995 werd het huidige gemeentehuis aan de Pierebaan in Monnickendam in gebruik genomen en vrijdag 17 maart 1995 officieel geopend door onze huidige Koning Willem-Alexander.
 
Link naar de in maart 1995 huis-aan-huis verspreide openingskrant.
 
Burgemeester
De gemeente Waterland heeft de afgelopen dertig jaar zeven burgemeesters gehad. Nummer acht, mevrouw Marian van der Weele, wordt donderdag 11 maart 2021 officieel ge´nstalleerd.
 
1991 - 1995 : Sjo Diederen
1995 - maart 2001 : Ida Bleeker
maart 2001 - september 2001 : Enno Brommet (waarnemend)
september 2001 - januari 2011 : Ed Jongmans
februari 2011 - september 2012 : Cor Mooij (waarnemend)
september 2012 - januari 2020 : Luzette Kroon
maart 2020 - maart 2021 : Sicko Heldoorn (waarnemend)
maart 2021 - ........ : Marian van der Weele

Bron: PepProductions, vrijdag 1 januari 2021

 naar Marker Nieuws indexpagina